מתוך מגזין סלקט מספר 26 EFI

רוצים להרשים את הלקוחות שלכם? הראו להם דוגמה של טקסטורה מודפסת. תנו להם לגעת ולהרגיש את הבליטות ואת הסדקים. תנו להם להבין איך אתם יכולים לסייע בשיווק שלהם ולהציג חומרים עוצמתיים יותר עם טקסטורה מודפסת.

ניתן ליצור הדפס שמרגיש כאילו הוא הודפס על עץ. אפשר לדמות עור או דשא, להוסיף מרקם בד, להדפיס פרווה של חיה שניתן לחוש, ליצור סימני מים ומוצרים שממש יוצאים מתוך ההדפס. רשימת היישומים היא אינסופית. בנוסף, ניתן להוסיף כל מרקם לכל תמונה על כל חומר.

אתם יכולים לעשות את כל זה בקלות באמצעות פוטושופ וטכנולוגיית ההדפסה הרב שכבתית של EFI שקיימת במדפסות EFI VUTEK היברידיות רחבות ומדפסות R2R שמדפיסות דיו לבן ו/או שקוף.

כדי להמחיש כיצד ליצור מרקם, נשתמש בתמונת מוצר (בקבוק בירה וכוס) ורקע עצי. כאשר התמונה הסופית מודפסת, ניתן לחוש כאילו הודפסה ישירות על עץ. ההדפס הסופי יכלול שלוש שכבות מודפסות: התמונה, דיו לבן וקובץ המרקם.

תמונת המוצר ותמונת טקסטורת העץ

איך ליצור הדפסים שניתן לחוש אותם

בפוטושופ תצטרכו ליצור שתי תמונות: את תמונת המוצר ואת מרקם העץ. עברו לתמונת העץ המקורית והמירו אותה לתמונה בשחור לבן. המטרה היא ליצור קובץ עם ניגודיות גבוהה בכדי ליצור מקסימום שכבות דיו.

אז, גשו לתמונה => התאמות => שחור ולבן. ניתן להשתמש בהגדרת ברירת המחדל המוגדרת מראש או שבאפשרותכם לבחור באחד מהמסננים הבאים כדי ליצור ניגוד נוסף בקובץ שבו אתם משתמשים. כאשר אתם מרוצים מהתמונה, לחצו על אישור.

 תמונת טקסטורת העץ המקורית
תמונת טקסטורת העץ בשחור לבן עם ניגודיות גבוהה

עכשיו גשו לתמונה => התאמות => רמות. השתמשו בלוח הצבעים כדי ליצור ניגוד חזק עוד יותר. ככל שהניגודיות רבה יותר, ניתן יותר לחוש את המרקם. שחור יהיה הנקודה הגבוהה ביותר, במילים אחרות, מה שתחושו הכי הרבה. לבן יהיה נמוך. לאחר שתסיימו, לחצו על אישור.

טקסטורת העץ בערוץ חדש

כדי לקבל את כמות הדיו הגדולה ביותר, העתיקו והדביקו את הקובץ לערוץ דיו לבן חדש. זה ייתן לכם קובץ עם 100% שחור ו-100% דיו לבן כדי ליצור את המרקם התחושתי. לחצו על לוח הערוצים ועברו אל "בחר הכל". עכשיו, העתיקו את התמונה וצרו ערוץ ספוט חדש. לחצו על אישור. הדביקו את התמונה בערוץ הדיו הלבן החדש.

טקסטורת העץ מודבקת בערוץ הדיו הלבן החדש

עכשיו יש לכם תמונה שיש לה 100% דיו לבן ו-100% דיו שחור עבור מקסימום שכבות דיו.

שמרו את הקובץ כקובץ התחתון. קובץ זה נסרק בסביבת דיו לבנה ויודפס תחילה על המצע. ואז הדפיסו את השכבה הלבנה ואז את התמונה שלכם מלמעלה.

זה כל מה שצריך. תארו לעצמכם את מגוון האפשרויות. הדפיסו צמיגים, זכוכיות מזוגגות, ויטראז'ים, אריחים, שיער ועור. צרו עור לטאה, קשקשי דגים, מתכת בולטת או שקופה ועוד.

לצפיה בסרטון הדרכה יש ללחוץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button