מתוך אתר X-Rite.com

שימוש במכשיר למדידת צבע, כחלק מתהליך עבודה עם צבע, הוא צעד קריטי כדי להשיג מראה צבע איכותי ואמין. אולם ניתן לשפר את התוצאות באופן משמעותי על ידי יישום תהליכי עבודה עם צבעים, אם זה בתוכנה מתאימה או מכשירים הקשורים לשרשרת האספקה, כולל בתעשיית הרכב, הציפויים והפלסטיק. תהליך זה כולל תוכנה המאפשרת לכם לאמת, לייעל ולאשש את הביצועים של כל מכשירי מדידת הצבע שלכם.

שלב ראשון: השראה ועיצוב

מעצבים הם במיטבם כאשר הם יכולים להיות יצירתיים, אם הם מעצבים צבעים חדשים, אביזרים מדהימים מפלסטיק או את הטרנד האחרון באופנה. אולם לפעמים הכוונה היצירתית שלהם לא ניתנת להשגה באופן מדויק ואמין עם חומרי הגלם שבתהליך הייצור. עם הכלים הנכונים, מעצבים יכולים לפרוץ ולצמוח, ולבדוק אם ניתן להגשים את הישגיהם, בשלב מאוד מוקדם לאורך התהליך.

פתרון מומלץ: RM200QC Handheld Spectrocolorimeter

 

שלב שני: מעבדה / מפרט

לאחר שעיצוב הופק ואושר, זהו תפקידה של המעבדה להביא את הנוסחה הטובה ביותר במטרה לממש את מטרות התכנון, ולהביא מפרטים ברי השגה וייצור. מפרטי צבע פונקציונליים סוללים את הדרך עבור צבע טוב. כמו תמיד, בעבודת צבע מדויקת, יש לוודא שלטכנאים יש את הכלים הנכונים כדי לגבש את הצבע הטוב ביותר שניתן

Color iMatch Software for Formulation וכן Ci7800 Benchtop Spectrophotometer   :פתרון מומלץ

שלב שלישי: קדם הפקה / בקרת איכות

לפני תחילת ייצור גדול, מומלץ ליצור דגימות קטנות שתאמתנה שהעבודה נעשית על פי עיצוב המעבדה. מדידה וניטור צבע לאורך שלב זה יבטיח את תהליך הייצור היעיל ביותר. זהו צעד חשוב, שאומנם עשוי לצרוך זמן, אולם יחסוך זמן וכסף משמעותי בטווח הארוך על ידי הפחתת פסולת ועבודה חוזרת בתהליך הייצור.

פתרון מומלץ: Ci6x Handheld Sphere Spectrophotometer וכן Color iMatch Software.

שלב רביעי: ייצור

ברגע שהייצור מתחיל, הסיכונים הקשורים לצבע לא מדויק הופכים לגדולים יותר. סטייה מן הצבע בזמן הייצור או בין אצוות שונות יכול ליצור תהו ובוהו במערכת האספקה, אשר תשפיע על יכולת המכירה ועל המוצר הסופי.

פתרון מומלץCi6x וכן Color iQC.

בנוסף, מומלץ: באמצעות שילוב  NetProfiler עם מגוון המכשירים המומלצים לעיל, תאפשרו לתהליך העבודה הדיגיטלי ליצור סטנדרטים של צבע ואיכות על פני אזורים ומיקומים מרובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button